"Jednou skautem - navždy skautem."
A. B. Svojsík

POMOC UKRAJINĚ


MĚSTEC POMÁHÁ UKRAJINĚ

Skautské středisko Městec Králové společně s Královéměsteckým okrašlovacím spolkem, městem Městec Králové a dalšími dobrovolníky založili iniciativu na pomoc lidem prchajícím z Ukrajiny. Zapojit se může každý:

Nabídkou prostor k ubytování

Nabídkou materiální pomoci

Příspěvkem na transparentní účet, který byl zřízen pod hlavičkou našeho skautského střediska

Asistenčními službami (doprovod na úřady, pomoc s hlídáním dětí, překlady do ukrajinštiny nebo ruštiny apod.)

Nabídkou práce pro příchozí


NABÍDKA UBYTOVÁNÍ

Máte-li možnost ubytovat u sebe nebo ve své nemovitosti uprchlíky z Ukrajiny (převážně ženy a děti), ozvěte se prosím místnímu koordinátorovi pro pomoc ukrajinským uprchlíkům:

Mgr. Petr Šorm (tajemník města)

sorm@meu.mesteckralove.cz

tel.  724 183 101


NABÍDKA MATERIÁLNÍ POMOCI

Máte-li k dispozici:

nábytek (postele, matrace, stoly, židle apod.)

vybavení domácnoti (elektronika, domácí spotřebiče, nádobí apod.)

oblečení a obuv pro děti i dospělé

hygienické potřeby

výbavu pro miminka

trvanlivé potraviny,

vyplňte prosím následující tabulku a nechte nám na sebe kontakt. V případě, že bude některý z hostitelů či některá z ukrajinských rodin něco potřebovat, ozvou se vám. Děkujeme

CHCI POMOCI – KLIKNI ZDE


TRANSPARETNÍ ÚČET

Pro přímou pomoc uprchlíkům v Městci Králové a okolí byl pod hlavičkou našeho skautského střediska zřízen transparentní účet:

19-502756369/0800

Aktuální stav na transparentním účtu můžete sledovat zde

Váš příspěvek použijeme na pomoc uprchlíkům, kteří již našli nebo najdou dočasný domov a bezpečí v našem městě a okolí. Případná nevyčerpaná částka bude převedena na účet SOS Ukrajina. Děkujeme!


ASISTENČNÍ ČINNOST

Ovládáte ukrajinštinu nebo ruštinu? Máte k dispozici auto? Nebo máte jen volný čas a byli byste ochotni doprovodit některou z rodin na úřady či k lékaři, pomoct jim s hlídáním dětí, aby dospělí zvládli v klidu zařídit vše potřebné? Vyplňte tuto tabulku a specifikujte, s čím konkrétně můžete pomoct.

CHCI POMOCI – KLIKNI ZDE


NABÍDKA PRÁCE

Uprchlíci, kteří přichází do Česka, vykonávali ve své rodné zemi všechny možné profese. Hledáte-li aktuálně pracovní sílu, zkuste se ozvat Lucce Drobík Kolářové (tel. 603 857 153), která vám případně zprostředkuje kontakt na osoby z Ukrajiny, které našli dočasný domov v Městci a okolí.